General Information

Institutional Information: Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği, Makina Mühendisliği
Research Areas: Mechanical Engineering, Energy, Fluid Mechanics, Pressure Vessels and Piping, Pipeline Engineering and Technology, Conventional Energy Systems and Their Technology, Fluid Machinery, Renewable Energy Systems, Alternative Energy Resources, Energy storage technologies, Solar energy, Hydrogen Technologies and Fuel Cells, Advanced Energy Technologies, Geothermal energy, Wind power, Thermodynamics, Heat and Mass Transfer, Fuels and Combustion, Heating, Refrigerating and Air Conditioning, Computational fluid dynamics, Thermal Systems, Thermal machines, Engineering and Technology

Names in Publications: Atilla Bıyıkoğlu, Atilla Biyikoglu

Metrics

Publication

36

Citation (WoS)

52

H-Index (WoS)

4

Citation (Scopus)

50

H-Index (Scopus)

6

Citation (Scholar)

10

H-Index (Scholar)

1

Project

8

Intellectual Property

1

Thesis Advisory

18

Open Access

19
UN Sustainable Development Goals

Biography

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında lisans derecesi aldı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesi ve 1998 yılında Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden doktora derecesi aldı. 2003-2007 Yılları arasında Yardımcı Doçent, 2007-2013 yılları arasında Doçent olarak Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde görev yaptı, ve 2013-2017 yılları arasında Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yaptı.

 

Gazi Üniversitesi Temiz Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEMENAR)’nin kurucuları arasındadır ve 2018 yılından bu yana başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2018 -2021 yılları arasında Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği (TIBTD) Başkanı olarak görev yapmıştır. American Society of Heating Refrigerating and Air Conditioning Engineers (ASHRAE) Turkish Chapter 2019-20 dönem başkanı olarak görev yapmıştır. Halen ASHRAE Turkish Chapter 2020-21 dönem başkanı olarak görevine devam etmektedir. Termodinamik kanunların uygulamaları, entropi üretimi, yanma, reaktif akışlar, yakıt hücreleri, bor üretimi, doğal taşınım, soğutma sistemleri ve kömür gazlaştırması alanlarında çalışmaları bulunmaktadır.

Contact