General Information

Institutional Information: Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri, Histoloji Ve Embriyoloji
Research Areas: Histology and Embryology, Health Sciences

Names in Publications: Seymen M, Seymen CM, Seymen C

Metrics

Publication

126

Citation (WoS)

138

H-Index (WoS)

7

Citation (Scopus)

170

H-Index (Scopus)

7

Citation (Scholar)

78

H-Index (Scholar)

5

Citiation (TrDizin)

3

H-Index (TrDizin)

1

Project

16

Thesis Advisory

4

Open Access

15
UN Sustainable Development Goals

Biography

Dr.Seymen, Ankara'nın köklü okullarından olan Ankara Atatürk Lisesi'nden 2003 senesinde mezun olmasının ardından; lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde "Onur Derecesi" ile 2007 senesinde tamamlamış, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’ndan 2010 senesinde “Bilim Uzmanı” ve 2015 senesinde “Bilim Doktoru” ünvanlarını almıştır. Lisansüstü eğitiminde başarıları dolayısı ile TÜBİTAK tarafından bursiyer olarak desteklenmeye hak kazanmıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda aldığı eğitimler ile “Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri-Embriyoloji Laboratuvar Sorumlusu ve ICSI Uygulama” sertifikalarını almıştır. Aynı zamanda Embriyolog olan Dr.Seymen, “Bilim Uzmanı” ünvanını almasının ardından bir süre Ankara Anatolia Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi’nde Embriyolog olarak çalışmıştır.

Yurt dışı ve yurt içi dergilerde yayınlanmış 40’dan fazla makalesi ve 40’dan fazla bildirisi ile yine yurt dışı ve yurt içi kitaplarda yayınlanmış kitap bölümleri bulunmakta, pek çok yurt dışı dergide bilimsel hakemlik görevi yürütmektedir. İleri seviyede İngilizce bilen Dr.Seymen’in, yurt dışı ve yurt içi platformlardan aldığı pek çok ödülü bulunmaktadır. Histokimya, İmmünohistokimya (IHC), İmmünositokimya (ICC), Taramalı Elektron Mikroskopi (SEM), Geçirimli Elektron Mikroskopi (TEM), Floresan Mikroskopi, Deney Hayvanları Uygulamaları ile Androloji ve Embriyoloji Laboratuvar tekniklerinin tümüne hakim olan Dr.Seymen’in çalışma alanları arasında üreme biyolojisi, sinir biyolojisi, sinir sistemi ve üreme sağlığı ilişkisi, pineal bez ve hipokampüs ile yardımla üreme teknikleri bulunmaktadır. Cerrahi ve Dahili Bilimler, Beslenme-Diyetetik ve Diş Hekimliği ile pek çok ortak deneysel çalışma yürütmüş ve yürütmektedir.

Histoloji ve Embriyoloji Bilim Alanı’ndan 2020 senesinde “Doçent” ünvanını almaya hak kazanan Dr.Seymen, “Yaşam Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Birim Kalite Komisyon Üyeliği” ,“Yaşam Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Birim Yayın Komisyon Üyeliği” ,“Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği 16.Dönem Sınav Komisyon Üyeliği" görevlerini yürütmüştür. G.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Kalite AÇG Sorumlu Öğretim Üyesi ve G.Ü. Yaşam Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Klinik Embriyoloji Derneği’nin asil üyesi olmakla birlikte, Türk Elektron Mikroskopi ve Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneklerinin de üyesidir. 

Contact

Email
cmerveseymen@gazi.edu.tr
Web Page
https://avesis.gazi.edu.tr/cmerveseymen
Office Phone
+90 312 202 6965
Address
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı 4.Kat No: 421 Beşevler-ANKARA