General Information

Institutional Information: Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri, Kadın Hastalıkları Ve Doğum
Research Areas: Medicine, Surgery Medicine Sciences, Obstetrics and Gynecology, Health Sciences

Names in Publications: Z. Taner, M. Z. Taner, Zeki Taner

Metrics

Publication

15

Citation (WoS)

7

H-Index (WoS)

1

Citation (Scopus)

23

H-Index (Scopus)

2

Project

4

Thesis Advisory

6

Open Access

4
UN Sustainable Development Goals

Biography

Prof.Dr.Mehmet Zeki TANER Kimdir ?

Dr.Mehmet Zeki TANER, İlk, orta ve lise  eğitimini  Midyat’ta tamamladı.1986 yılında  Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Hastanesinde  İç Hastalıkları Uzmanlığına başladı, bir yıl sonra yeniden sınava girerek Dr. Zekai Tahir  Burak Kadın Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanlığı eğitimine başladı. Araştırma görevlisi olduğu dönemde tıbbi yayıncılıkla ilgilenerek, 3 derginin yayın sekreterliğini üstlendi.  Daha sonraki yıllarda yayınevi danışmanlığı, dergi hakemliği, editör yardımcılığı ve editörlük görevlerini yürüttü ve halen devam etmektedir. 2014 -2016 yıllarında  TUBİTAK ULAKBİM TR Dizin Komite Üyeliği görevini yürüttü.

Mecburi hizmet görevini tamamladıktan sonra 1994 yılında Gazi Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD .da akademik hayatına başladı. 1996 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD. da Yardımcı Doçent,1998 yılında doçent unvanı alan Dr.Mehmet Zeki TANER ve 2004 yılında profesör oldu. Akademik hayatının ilk yıllarında John Hopkins JHPGO  projesi kapsamında, eğiticilik ve eğitici eğiticiliği eğitimlerini aldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı alanında, Laparoskopik ve Histeroskopik Endoskopik Cerrahi, menopoz,Obstetrik ve jinekolojik ultrasonografi, yardımcı üreme teknikleri ve Reprodüktif Endokrinoloji, yüksek riskli  gebelikler ve Perinatoloji, Ürojinekoloji, Anti-Aging, metabolik Balans, Mikrobiyota ve Sağlık, Sağlık ekolojisi, sağlıklı yaşam stili geliştirme  alanlarında, uygulama ve eğitim faaliyetlerinde bulundu. Bir çok seminer, kongre ve sempozyum organizasyonunda çeşitli pozisyonlarda görev aldı, organize etti, başkanlık yaptı..  Ulusal ve uluslararası birçok seminer ve kongreye davetli konuşmacı olarak katıldı. Ulusal ve uluslararası  makaleleri ve bildirileri yayımlandı.

1999-2000 ‘de hastane Başhekim Yardımcılığı,  hastane otomasyon  koordinatörlüğü , hasta hizmetleri koordinatörlüğü, Sağlık Bakanlığı Özel Sağlık Kuruluşları Denetleme  komisyon  üyeliği, Tüp Bebek Bilim Komisyonu Üyeliği, Etik Komisyon  Üyeliği, Avrupa Birliği Üreme Sağlığı Programı , STK Projeleri Değerlendirme Komisyonu Üyeliği, YÖK  Tıp  Sağlık Komisyon Üyeliği, Üniversiteler arası Kurul  Doçentlik  Komisyon üyeliği görevlerini yürütmüştür. 2010-2011 de gönüllü olarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı, 2011-2014 Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Tıpta Uzmanlık Eğitim Müfredat Komisyon Üyeliği, Gazi Üniversitesi Yerel Etik Komitesi Başkanlığı ( 2009-2010) ve üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Farklı kanallarda sağlık programları konuğu, Tıp Bilişimi Derneği kurucusu ve birçok mesleki dernek üyeliği mevcuttur. Öğrenci Topluluğu danışmanlığı yürüttü.

Araştırma görevlisi olduğu yıllarından  itibaren, özel sektörde  Sağlık Hizmetleri, Sağlık Turizmi, Kalite Güvence sistemleri, toprak-bitki-Hayvan sağlığı insan sağlığı ilişkisi  ilgi alanlarıdır.

Temel Tıp Bilimleri Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nda doktora öğrencisi olarak devam etmektedir.

Çok sayıda bilimsel çalışma ve yayınları olan Prof. Dr. Mehmet Zeki TANER İyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir..

Contact

Email
mztaner@gazi.edu.tr
Other Email
mztaner@gmail.com
Web Page
https://avesis.gazi.edu.tr/mztaner
Mobile Phone
+90 0532 623 0608
Office Phone
+90 312 202 5911
Fax Phone
+90 0532 623 0608
Address
mztaner@gazi.edu.tr mztaner@gmail.com