General Information

Institutional Information: Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi, Müzik Eğitimi
Research Areas: Education in Music

Metrics

Publication

7

Project

1

Open Access

7
UN Sustainable Development Goals

Biography

1991 yılında İzmir'de doğdu. İlk müzik eğitimine, piyano dersleri alarak başladı. 2003-2005 yılları arasında İzmir Devlet Konservatuvarı’nda kursiyer öğrenci olarak piyano eğitimine devam etti. 2005 yılında İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandı. Flüt eğitimine burada Müge Özel ile başladı ve piyano eğitimini İlknur Ünal ile sürdürdü. 2009 yılında liseden mezun oldu ve aynı yıl Gazi Üniversitesi, Müzik Eğitimi Bölümünü birincilik ile kazandı. Lisans eğitimi boyunca Yrd. Doç. Müjdat Gürol ile flüt, Prof. Selmin Tufan ile piyano çalıştı. Lisans 3 ve Lisans 4 süresince flüt çalışmalarını okul dışında flüt sanatçısı Bülent Evcil ile sürdürdü. Eğitim süresince birçok orkestra ve sınıf konseri etkinliklerinde yer aldı, bireysel konser gerçekleştirdi. 2013 yılında üniversiteden mezun oldu. Aynı yıl Yaşar Üniversitesi'nden burs alarak, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik Bölümü, Üflemeli Çalgılar Anasanat Dalı'nda flüt yüksek lisans eğitimine kabul edildi. Burada flüt çalışmalarını Prof. Jülide Gündüz ve oda müziği çalışmalarını Ruşen Güneş ile sürdürdü. Tez çalışmalarını ise Prof. Dr. Özge Usta ile tamamladı ve 2016 yılında mezun oldu.

Sibel Kumru Pensel, Andreas Adorjan, Bülent Evcil, Julien Beaudiment, Felix Renggli, Davide Formisano  flüt masterclass çalışmalarına aktif olarak katıldı. 23-27 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenen 1. Ulusal İzmir Flüt Yarışmasında, yarıştığı kategoride dördüncülük ödülü aldı. 15-16 Şubat 2014 tarihlerinde "Monaco Academie de Musique Rainier"de düzenlenen 4. Uluslararası Flüt Yarışmasında, yarıştığı kategoride birincilik ödülü aldı.

2016 yılında Gazi Üniversitesi, Müzik Eğitimi Bölümü doktora programına kabul edildi ve 2023 yılında mezun oldu. Aynı kurumda flüt eğitmeni olarak 2017-2021 yılları arasında görev yaptı.2015-2016 yılları arasında İtalya Audiation Institute işbirliğinde düzenlenen Music Learning Theory 0-6 yaş erken müzik öğrenimi yaklaşımının formasyon eğitimini tamamladı. 2018 yılında ise 6 yaş üzeri müzik eğitimi yaklaşımının formasyon eğitimini tamamlayarak eğitmenlik hakkını kazandı. 1-5 Temmuz 2016’da Milano’da Music Learning Theory üzerine düzenlenen “Educare Alla Musica, İnsegnare la Musica: Audiation, Strumento e İmprovvisazione” eğitimine katıldı. Ocak 2019’da İtalya’da Music Learning Theory üzerine staj programını tamamladı. 2021 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.