Genel Bilgiler

Biyografi

Dr. Halil İbrahim BÜLBÜL, Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 

 

Araştırma ve çalışma alanları arasında Bilişim sistemleri, eğitim teknolojileri, e-öğrenme, web tabanlı eğitim, uzaktan eğitim, eğitim yazılımı tasarımı, makine öğrenmesi, veri madenciliği, bilgi güvenliği, siber güvenlik, yenilenebilir enerji sistemleri, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, meslek standartları ve mesleki yeterlikler v.b. konular bulunmaktadır. 

 

Yukarıda bahsedilen konularla ilgili kitap, makale v.b. çeşitli yayınları ve ICMLA, ICRERA, SMART GRIDS v.b. düzenlediği Ulusal ve Uluslararası düzeyde Konferanslarda düzenleme kurulu üyesi görevleri bulunmaktadır. Devlet ve özel sektör tarafından desteklenen ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli projeleri yürütmüştür. Tübitak, Sanayi Bakanlığı, Kösgep, Ulusal ajans v.b. kuruluşlarda hakem, panelist ve Komisyon Üyesi v.b. görevleri yürütmektedir.

 

Halen Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta, Yüksek Öüretim Başkanlığı (YÖK) Uzaktan Eğitim Komisyonu üyesi olarak ayrıca Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Programları (TÜRTEP) Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Kurum Bilgileri

Birim
Gazi Eğitim Fakültesi
Bölüm
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
Ana Bilim Dalı
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

İletişim

E-posta
bhalil@gazi.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.gazi.edu.tr/bhalil
İş Telefonu
+90 0312 202 2069
Fax Telefonu
+90 0312 223 7569
Ofis
Gazi Eğitim Fakültesi, Bosna Binası Kat 3
Posta Adresi
Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Bosna Binası Kat 3, 06500